Fudbalska sreda Zona Jug – ČUDESNI ALEKSANDAR VELIKI

U okviru 21. vanrednog kolazone Jug u sredu 10.4.2019.g. odigrano je šest utakmica, dok su dve na programu u četvrtak. Budućnost je na Dubravi do nogu potukla ekipu Vranjske Banje dok je Vlasina u Dimitrovgradu bila bolja od domaćina i uknjižila tri nova boda koji su je trenutno doveli do tako željenog prvog mesta.

Posle niza loših rezultata fudbaleri Budućnosti su najzad pokazali ko su i koliko vrede u igri sa neugodnim Banjanima. Posle uvodnog dela utakmice, u 13.minutu Bogoljub Stojanović je uputio dobar centaršut u šesnaesterac gostiju, na mestu je bio mladi Stefan Cvetković i glavom zakucao loptu u mrežu. Igrači iz Vranjske Banje su pokušavali da dođu do poravnanja ali odbrana Orašana na čelu sa golmanom Aleksandrom Stojiljkovićnjm bila je na visini zadatka. U 31.minutu Budućnost duplira vođstvo – za to se pobrinu Darko Nikolić, mladi špic kome u ovom prvenstvu malo šta polazi za rukom ali upornost mu se isplatila i uspeo je da pogodi mrežu gostiju. Do kraja prvog poluvremena i Saša Stojiljković se upisao u strelce, pa se na odmor otišlo sa tri gola prednosti za domaćina. U drugom poluvremenu gosti su krenuli na sve ili ništa, atakovali na gol Orašana koji su uzvraćali kontrama. U 54. minutu u šesnaestercu domaćina lopta je udarila jednog igrača iz Orašja dok je bio na zemlji pa je sudija to kaznio jedanestercem. Izvođač najstrože kazne je šutirao u levu stranu ali Aca Stojiljković je prozreo njegovu nameru, intervenisao i odbranio uhvativši žargonski rečeno „živu loptu“. I tu nije bio kraj mukama igrača Vranjske Banje sa golmanom Stojiljkovićem koji ih je do kraja utakmice bravuroznim odbranama dovodio do očaja. Aleksandar Stojiljković u ovom delu prvenstva čini se brani u životnoj formi i postaje noćna mora protivničkih igrača. Budućnost – Vranjska Banja 3:0.

Posle moglo bi se reći neuspeha u nedeljnom derbiju sa Pčinjom (0:0) , fudbaleri Vlasine su otputovali u Dimitrovgrad da zaleče rane iz prošlog kola. Za povratak samopuzdanja i psihičke stabilnosti bila im je potrebna pobeda protiv trećeplasiranig kluba zone Jug. Da ipak sve rane sa derbija nisu zalečene ukazuje i činjenica da u prvom poluvremenu Dušan Stanković nije uspeo da realizuje jedanesterac pa se uz poništeni pogodak Vlasotinčanima, na odmor otišlo sa 0:0. Rosuljcima kao da je prijao predah pa su u drugom poluvremenu krenuli odlučnije i agilnije i golovima Nemanje Đokića i Nebojše Markovića uspeli da osvoje tri dragocena boda koji su ih trenutno doveli do prvog mesta i ostavili u iscrpljujućoj trci za šampionsku titulu. Balkanski – Vlasina 0:2.

Ostali rezultati 21.kola : OFK Niš – Jedinstvo (GS) 1:0 , Mladost (B) – Sloga 1:2 , Jablanica – Morava 1:2 , OFK Brzi Brod – Jedinstvo (P) 2:0 , u četvrtak igraju : Tanasko Rajić – Mladost (M) i Pčinja – Pusta Reka.

Tabela : 1.Vlasina 46 , 2.Pčinja 45(1) , 3.OFK Niš 37 , 4.Balkanski 36 , 5.Pusta Reka 34(1) , 6.Mladost (M) 32(1) , 7.Vranjska Banja 32 , 8.Morava 29 , 9.OFK Brzi Brod 29 , 10.Budućnost 27 , 11.Sloga 25 , 12.Jedinstvo (GS) 24, 13.Jedinstvo (P) 23 , 14.Tanasko Rajić 20(1) , 15.Mladost (B) 15 , 16.Jablanica 13.