1. MRL Istok, grupa A, 12. kolo, KK Panteri – OKK Vlasotince 64 : 75

KK Panteri (Vranje) – OKK Vlasotince 64 : 75 (19:22; 26:15; 9:20; 10:18)

Subota, 30.01.2021. – Sportska hala Vranje – 16:00h.

KK Panteri: Mikić 2, Arsić 6, Nikolić 4, Stojmenović, L. Krstić, S. Krstić, A. Trajković 9, D. Trajković 24, Stošić, Tričković 6, Stevanović 12, Jordanović 1. Trener: M. Stanojković.

OKK Vlasotince: Petrović, Đorđević 11, M. Davinić, Lilić 2, Lepojević 11, J. Davinić, Mihajlović, Ranđelović, Ilić 17, Filipović 18, Dojčinović 16. Trener: S. Mladenović.

Sudije: Cvetković, Marković (Leskovac)

Vlasotinački košarkaši su u derbiju kola savladali “Pantere“, i dva kola pre kraja prvog dela takmičenja u 1. MRL – Istok obezbedili prvo mesto u grupi A.

Vranjanci su vrlo motivisano ušli u meč sa željom da se revanširaju za poraz u Vlasotincu, ali i pored toga u uglavnom ravnopravnoj igri, naša ekipa je uspela da prvu četvrtinu završi sa prednošću 22:19.

Početkom druge četvrtine, naša ekipa pravi prednost od 29:23, ali se Vranjanci serijom od 9:0 vraćaju u meč i do kraja poluvremena polako podižu prednost i odlaze na veliki odmor rezultatom 45:37.

U trećoj četvrtini naša ekipa je, pre svega dobrom odbranom i raznovrsnim rešenjima u napadu, anulirala prednost gostiju, dozvolivši domaćima da daju samo 9 poena u ovom periodu i u poslednju četvrtinu ušla sa prednošću 57:54.

U poslednjoj četvrtini skoro preslikana situacija kao u trećoj, dobra odbrana i dobar napad, naša ekipa povećava prednost do konačnih 75:64.