Donirane lopte fudbalskim klubovima sa područja vlasotinačke opštine
Fudbalski savez Jablaničkog okruga danas je donirao sportsku opremu fudbalskim klubovima sa područja vlasotinačke opštine u vrednosti od 90.000 dinara.
Pozdravljajući goste iz Leskovca i predstavnike fudbalskih klubova, Dalibor Momčilović, generalni sekretar Sportskog saveza opštine Vlasotince, zahvalio se Fudbalskom savezu Jablaničkog okruga za podršku i razumevanje koje pruža vlasotinačkom fudbalu i za popularizaciju ovog sporta, posebno među mladima.
Momčilović je potom pozvao prisutne da minutom ćutanja odaju počast preminulom sportskom radniku Srđanu Stamenkoviću.
-Opština Vlasotince je jedan od naših najboljih partnera u Jablaničkom okrugu. Vi imate ogromnu sreću što postoji nesmetano finansiranje sporta u Vlasotincu. Bez podrške lokalnih samouprava mnogi klubovi ne bi mogli da se takmiče ni u najnižim rangovima takmičenja. Svake godine sve više se opredeljuje za sport, fudbal je najpopularniji sport pa se i najviše ulaže u njega. Vi rastete i napredujete svake godine. Žao mi što ekipa Lomnice nije uspela da izbori opstanak u zoni. Puno bi značilo da pored Vlasine imate još jednog zonaša. To bi značilo za razvoj i popularizaciju fudbala među mladima – istakao je Marko Mihajlović, predsednik Fudbalskog saveza Jablaničkog okruga.
On je ovom prilikom prvu loptu poklonio Dušanu Palaševiću, pomoćniku predsednika opštine Vlasotince, koji je potom pozdravio prisutne i pohvalio sportske radnike koji se istovremeno zalažu i za infrastrukturu i za rešavanje drugih problema u svojim mesnim zajednicama.
-Mi kao lokalna samouprava izdvajamo za sport koliko možemo, daleko od toga da je to dovoljno, ali je u skladu sa našim mogućnostima. Sportski radnici su ljudi koji čuvaju i selo i omladinu. Jedna fubalska utakmica je događaj koji okupi u selu i mlade i publiku, te utakmice su mesto druženja i zajedništva kojih je danas sve manje. Igrajte one rangove koji su u skladu sa vašim mogućnostima. Važno je da to bude dobro i stabilno. Ko može neka ide dalje, tu smo da i to ispratimo. Održavajte infrastrukturu, stadione, igrališta, svlačionice. Ono što ne možemo mi kao lokalna samouprava, rešavaćemo kroz projekte – istakao je Dušan Palašević.
Igor Kocić, potpredsednik Fudbalskog saveza Jablaničkog okruga i komesar za suđenje govorio je o problemima sa suđenjima.
-Organizovali smo konferencije klubova na temu odigranih utakmica i suđenja. Odaziv nije bio dovoljan. Lige koje igrate su amaterske lige pa suđenje u tim ligama na može da bude u rangu elitnog suđenja, greške su sastavni deo toga, mora da budete toleratni u tom delu. To su mladi koji tek treba da se usavršavaju i stiču iskustvo na utakmicama. U odabiru sudija u bitnim utakmicama kojima se nešto rešava trudimo se da sve budu pokriveno kvalitetnim sudijama – istakao je Igor Kocić.
Fudbalske lopte dobili su: FK Vlasina, ŽFK Rosulja, Progres iz Ladovice, Polet iz Stajkovca, Budućnost iz Orašja, Mladost iz Batulovca, Jedinstvo iz Šišave, Gradac iz Konopnice, Morava iz Gložana i Donja Lomnica.
Foto galerija sa dodele na ovom linku.
Objavljeno: 09.12.2025 | Autor: InfoDesk






