Fudbalski vikend 12/100, Sinđelići prejaki za Vlasotinčane

Srpska liga Istok

Posle važne pobede u duelu sa Radanom, i deobe prvog mesta, od fudbalera Vlasine se očekivalo da se sa gostovanja Sinđeliću vrate sa povoljnim rezultatom i zadrže korak sa vodećim klubom iz Popovca, koji beskompromisno gazi sve pred sobom. Ipak Vlasotinčani umesto povoljnog rezultata doživeli su težak brodolom pa su ih „orlići“ isprašili sa „trojkom“ koja bi trebalo da bude poslednja opomena svima u klubu da ukoliko žele da se bore za viši rang moraju izvršiti dodatnu mobiliziaciju svih klupskih struktura, jer u protivnom još jedan „žutać“ značio bi definitivan razlaz sa proklamovanim ambicijama. OFK Sinđelić – Vlasina 3 : 0

Ostali rezultati 15.kola : Dunav – Radnički (S) 1:0, Timok 1919 – SFS Borac 1:0, Pčinja – Budućnost (P) 1:2, Trstenik PPT – OFK Topličanin 1:2, Kablovi – SFK Morava 1:2, Jedinstvo (P) – Car Konstantin 0:2, Mladost – Moravac Orion 2:1, Timočanin – Župa 2:0, Radan – Rembas 2:1.

Tabela : 1.Budućnost (P) 38, 2.Timok 1919 37, 3.Vlasina 35, 4.Radnički (S) 32, 5.OFK Sinđelić 29, 6.Car Konstantin 24, 7.Mladost 24, 8.Rembas 23, 9.SFS Borac 22, 10.Trstenik PPT 21, 11.Dunav 21, 12.Timočanin 19, 13.Jedinstvo (P) 18, 14.Radan 18, 15.Pčinja 17, 16.SFK Morava 13, 17.Kablovi 11, 18.Župa 11, 19.OFK Topličanin 9, 20.Moravac Orion 4.

Zona Jug

Ubedljiva pobeda u prošlom kolu nad ekipom grdeličkog Jedinstva pobudila je nadu da će se budućnost vratiti među vodeće ekipe prvenstva i da možda u duelu sa Nebeskim Anđelima može ostati neporažena, ali ekipa Vojske Srbije se pokazala kao tvrd orah pa su Orašani doživeli minimalni poraz. Jasno je da se zonaš iz Orašja ne može boriti za sam vrh ali bi bilo dobro da zadrži poziciju u sredini tabele. Priliku za popravni Orašani će imati naredne subote kada dočekuju skromnu ekipu Čekmina. Nebeski Anđeli – Budućnost 1 : 0.

Ostali rezultati 12.kola : Gracko – Sloga 2:2, Jedinstvo (G) – Žitorađa 3:2, Čekmin – Pusta Reka 3:4, Jablanica – Alakince 1:1, Svetlost – Jedinstvo (B) 0:0, Dobrič – OFK Kosanica 2:0, Jedinstvo (GS) – Vranjska Banja 1:1.

Tabela : 1. Sloga 29, 2.Nebeski Anđeli 23, 3.Jablanica 22, 4.Alakince 22, 5.Žitorađa 20, 6.Budućnost 19, 7.Pusta Reka 19, 8.Jedinstvo (GS) 17, 9.Svetlost 16, 10.Vranjska Banja 15, 11.OFK Kosanica 15, 12.Jedinstvo (G) 15, 13.13.Jedinstvo (B) 12, 14.Čekmin 12, 15.Dobrič 5, 16.Gracko 3.

Jablanička okružna liga Istok

U opštinskom derbiju JOL u Ladovici, Progres je bio ubedljiv u duelu sa Jedinstvom iz Šišave. Domaći su već u 12. minutu došli u vođstvo a dva minuta kasnije već je bilo 2:0. Šišavci su napravili veliki broj grešaka u odbrani što su igrači Progresa uspešno kažnjavali tako da je posle prvih 45 minuta domaćin imao ogromnu prednost. Zadovoljni visokim vođstvom Ladovčani su u drugom delu zaigrali opuštenije ali ipak zadržali prednost iz prvog poluvremena. Progres – Jedinstvo 5 : 1.

Poslednjeplasirani Gradac je dočekao vodeću ekipu prvenstva i po proceni mnogih nije imao šanse da ostvari neki povoljniji rezultat. Uprkos prognozama Konopničani su posle prvog poluvremena imali dva gola prednosti što je predstavljalo veliko iznenađenje. Ipak u drugom delu sve je došlo na svoje, gosti su brzo izjednačili, a onda sa još tri pogotka osigurali pobedu. Gradac – Kumarevo 2 : 5.

U Šišavi je Donja Lomnica dočekala skromnu ekipu Bratstva i očekivano bila ubedljiva. Mogli su igrači domaćina još koji put da pogode protivnikovu mrežu ali zbog opuštenosti i nedovoljne koncetracije šanse su otišle u nepovrat. Donja Lomnica – Bratstvo 3:0.

Trećom pobedom zaredom Polet je učvrstio poziciju u vrhu tabele i primakao se na samo tri boda drugoplasiranom Vučju. Pobeda Stajkovčana nad Bobištem ni jednog trenutka nije dolazila u pitanje jer su domaći igrači sve vreme kontrolisali igru pa je ubedljiva pobeda realan odnos snaga na terenu. Polet – Bobište 3 : 0.

Ostali rezultati 10.kola : Vučje – Zloćudovo 2:2, OFK Brza – Umac 1:2.

Tabela : 1.Kumarevo 25, 2.Vučje 22, 3.Polet 19, 4.Donja Lomnica 18, 5.Umac 16, 6.Progres 15, 7.Zloćudovo 15, 8.Bobište 12, 9.Jedinstvo 10, 10.OFK Brza 10, 11.Bratstvo 7, 12.Gradac 3.

Međuopštinska liga JO

Posle neočekivanog poraza od Sušice fudbaleri Mladosti su na svom terenu savladali imenjaka iz Donje Lokošnice i kolo pre kraja jesenjeg dela prvenstva čvrsto drže treće mesto sa dobrim izgledima da u prolećnom nastavku napadnu i sam vrh tabele. Mladost (B) – Mladost (DL) 4 : 2.

Ostali rezultati : Badinsce – MB 5:2, Lemind – Sušica 4.2, Turekovac – Radnički 2:6, Todorovce – Navalin 3:0. Slobodna je bila ekipa V.Trnjane.

Tabela : 1.Veliko Trnjane 23, 2.Badince 21, 3.Mladost (B) 18, 4.Todorovce 17, 5.Radnički 12, 6.Lemind 12, 7.Navalin 10, 8.MB 8, 9.Sušica 7, 10.Mladost (DL) 7, 11.Todorovce 2.

Mala Biljanica : M B – Mladost (B)
Sve utakmice počinju u 13.30 osim meča u Bratmilovcu koji je na programu od 11.00.

Objavljeno: 01.11.2020 | Autor: Ninoslav Radicevic