Fudbalski vikend br.14/100 – Vlasina veća od Dunava

Ovog vikenda u Srpskoj ligi Istok igrano je 17. kolo a u Zoni Jug su odigrane utakmice 14. pretposlednjeg kola jesenjeg dela prvenstva. U Jablaničkoj okružnoj i Međuopštinskoj ligi preošle nedelje je završen jesenji deo takmičenja a u nedelju su odigrane utakmice 1. kola Kupa Jablaničkog okruga.

Srpsla liga Istok

Vlasina je u subotu u Prahovu opravdala ulogu favorita i ubedljivom pobedom nad ekipom Prahova uknjižila tri nova boda i zadržala korak sa rivalima u borbi za vrh tabele. Domaći igrači su poveli golom veterana Bogoslovskog sa bele tačke, ali to nije obeshrabrilo Vlasince pa je pet minuta kasnije Vlajković iskoristio grešku odbrane Prahovčana i poravnao rezultat. U drugom poluvremenu Vlasotinčani su iskoristili nadmoćnost na fizičkom planu ali i kvalitet ekipe i golovima Aleksandra Stankovića u 61. minutu i Šćepanovića i Đokića iz jedanesterca izvojevali značajnu pobedu. Dunav – Vlasina 1 : 4.

Ostali rezultati 17.kola : Timok 1919 – OFK Sinđelić 2:0, Pčinja – Radnički (S) 1:3, Trstenik PPT – SFS Borac 2:1, Kablovi – Budućnost (P) 0:2, Jedinstvo (P) – OFK Topličanin 1:1, Mladost – SFK Morava 5:1, Timočanin – Car Konstantin 3:0, Radan – Moravac Orion 7:1, Rembas – Župa 1:1.

Tabela : 1.Budućnost (P) 42, 2.Timok 1919 40, 3.Vlasina 39, 4.Radnički (S) 38, 5.OFK Sinđelić 30, 6.Car konstantin 27, 7.Mladost 27, 8.Trstenik PPT 25, 9.Timočanin 25, 10.SFS Borac 25, 11.Rembas 22, 12.Jedinstvo (P) 22, 13.Dunav 22, 14.Radan 21, 15.Pčinja 20, 16.Župa 15, 17.OFK Topličanin 13, 18.SFK Morava 13, 19.Kablovi 11, 20.Moravac Orion 4.

Zona Jug

Na gostovanju trećeplasiranoj ekipi Jablanice fudbaleri Budućnosti su doživeli minimalan poraz ali su zadržali šesto mesto na tabeli jer se i njihovi rivali nisu proslavili. Bez pravog vođstva sa klupe, izgubili su trenera a pomoćni trener je bolestan, Orašani nisu mogli da se suprotstave favoritu u ovom meču. Jablanica – Budućnost 2 : 1.

Ostali rezultati 14.kola : Gracko – Jedinstvo (G) 4:1, Nebeski Anđeli – Sloga 0:2, Čekmin – Žitorađa 2:1, Svetlost – Pusta Reka 3:0, Dobrič – Alakince 1:4, Jedinstvo (GS) – Jedinstvo (B) 4:2, Vranjska Banja – OFK Kosanica 3:2.

Tabela : 1.Sloga 33, 2.Alakince 28, 3.Jablanica 26, 4.Žitorađa 23, 5.Nebeski Anđeli 23, 6.Budućnost 22, 7.Jedinstvo (GS) 20, 8.Pusta Reka 20, 9.Svetlost 19, 10.Vranjska Banja 18, 11.OFK Kosanica 18, 12.Jedinstvo (G) 16, 13.Jedinstvo (B) 15, 14.Čekmin 15, 15.Gracko 6, 16.Dobrič 5.

Turekovac . Gradac (Konopnica) 0 : 3 služ.rezultat

Od Vlasotinačkih klubova u 2.kolo plasirali su se Gradac i Jedinstvo.

Idućeg vikenda sastaju se :
Subota 21.novembar
Budućnost – Svetlost
Nedelja 22.novembar
Vlasina – Župa
Utakmice počinju u 13.00

Zbog proglašene vanredne situacije u Opštini Vlasotince kojom se između ostalog zabranjuje organizovanje sportskih događaja neizvesno je da li će Budućnost i Vlasina igrati odnosno gde će odigrati svoje utakmice. Kako nezvanično saznajemo za Vlasinu su u opticaju tri varijante, da se sa Župom igra u Aleksandrovcu (zamena domaćinstva) ili u Leskovcu odnosno Mrštanu. Za sada nema informacija u vezi meča Budućnost – Svetlost.

Objavljeno: 15.11.2020 | Autor: Vlastimir Stamenković